Jak długa powinna być gwarancja na drukarki fiskalne?

Posted on

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Gwarancja na sprzęt elektroniczny jest bardzo ważna. Daje poczucie pewności, że w razie awarii lub usterki (nie z winy właściciela danego urządzenia) zostanie ona usunięta na koszt producenta, ewentualnie współpracującej z nim firmy serwisowej. Gwarancja jest rozwiązaniem uczciwym, bo zabezpiecza nabywcę sprzętu przed awariami, które mogłyby w nieuzasadniony sposób nasilać się, mimo prawidłowego obsługiwania sprzętu przez użytkownika. Gwarancja jest również bardzo istotna dla właścicieli firm, którzy często kupują sprzęt elektroniczny, który jest im potrzebny do prowadzenia działalności gospodarczej. Ale jak długo taka gwarancja może i powinna trwać? Wydaje się, że zależy to od konkretnego sprzętu, dlatego warto, odpowiadając na powyższe pytanie, zająć się konkretnym urządzeniem.Właściciele firm niezmiernie często kupują drukarki fiskalne, które służą do drukowania paragonów oraz innych dokumentów. Dlatego drukarki fiskalne mogą stanowić przykład w odpowiedzi na powyższe pytanie o okres gwarancji. W przypadku drukarek, jak również każdego innego sprzętu, optymalny okres gwarancji zależy od dwóch głównych czynników.

Przede wszystkim w grę wchodzi tutaj model, jaki dany przedsiębiorca zakupi. Każdy model różni się poziomem skomplikowania obsługi, ilością funkcji, itp. Toteż, im więcej dany model ma funkcji, tym dłuższa powinna być gwarancja, bo więcej elementów może ulec niezawinionej awarii. Poziom skomplikowania także wpływa na wydłużenie gwarancji, ponieważ także więcej różnego rodzaju podzespołów może się popsuć.

Druga sprawa to częstotliwość użytkowania. Rzecz jasna nie da się tego z góry określić, tym bardziej nie może tego określić producent urządzenia. Ale właściciel firmy może w przybliżeniu oszacować, jak często będą mu owe drukarki fiskalne potrzebne, więc może wybrać taką, która jest objęta gwarancją dopasowaną do jego częstotliwości użytkowania. Nie zawsze jest tak, że im dłuższa gwarancja tym lepiej, należy pamiętać, że gwarancja jest zawarta w cenie urządzenia, więc może być tak, że dłuższa gwarancja będzie oznaczała wyższą cenę zakupu. Dlatego należy to wyważyć.

Podsumowując, wydaje się, że optymalna długość gwarancji dla drukarek fiskalnych to ok. 5 lat.

Tags: , ,